BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kas gi tas Copywriting’as?

  

 

 

 

 

 

 

 

 

   Copywriting - gan populiarus žodis reklamoje. Tikriausiai žinai, kad tai yra susiję su tekstų rašymu, šūkių kūrimu ar taip išpopuliarėjusiu internetinių svetainių turinio optimizavimu paieškos sistemoms (angl. - Search Engine Optimization - SEO). Bet ką reiškia pats terminas „copywriting”? Pažiūrėkim, kaip gi jis apibūdinamas Lietuvoje. Oficialus vertimas:

Copywriting - .

   WTF? Įvedžiau „copywriting” į google paiešką Lietuvos tinklapiuose, bet per pirmus 10 puslapių taip ir neradau oficialaus Lietuviško apibūdinimo. Jo nepateikia ir valstybinė Lietuvių kalbos komisija. Liūdna. Gerai, tuomet ieškau bet kokio apibūdinimo Lietuviškuose tinklapiuose:

  • - Komercinis rašymas (copywriting‘as) yra visi žodžiai naudojami komunikuojant su pirkėju: TV reklamose, brošiūrose, tinklalapiuose, komerciniuose pasiūlymuose, dideliuose plakatuose, vietinių laikraščių reklamose, įmonių šūkiuose, lankstinukuose. Kuo skiriasi copywriting‘as nuo paprasto teksto? Pirmiausiai copywriting‘as susijęs su marketingu ir rinkos tyrimu: 40 proc. rinkos analizė; 40 proc. informacijos rinkimas; 20 proc. rašymas. Tai pati reikliausia kūrybiškumui ir žinioms sritis. Toks tekstas nėra skirtas džiuginti skaitytoją ar laimėti reklamos apdovanojimus. Tai aiškus produkto pateikimas ir naudos pristatymas iš potencialaus pirkėjo pozicijos: perskaičiau - įsigijau;
  • - Reklaminio/parduodančio teksto - copywriting;
  • - kūrybiniai tekstai (copywriting);
  • - kalbama apie profesionalų rašymą - copywriting.

   Vienintelis platesnis aprašymas ir tas pats kalba apie informacijos rinkimą, produkto pateikimą… Nagi!? (vertimas iš žargono - Come ON!?). Jei nėra net copywriting’o apibūdinimo, tai iš kur visi žino kas anas per vienas? O kiek įmonių siūlo šias paslaugas - oho! Vos ne kas antra internetines svetaines kurianti kontora jaučia pareigą parašyti, kad daro copywriting’ą. Dažniausiai skamba maždaug taip, - “Siūlome SEO ir kitas copywriting’o paslaugas”. Jei SEO tai SEO - svetaines kurianti įmonė tai turi mokėti. O ar jūs kuriate tekstus ir TV, radijo reklamoms? Doubt. Čia panašiai atrodytų, jei bulkutes kepanti įmonė sakytų, kad yra maisto fabrikas. Brangieji, negadinkim šio žodžio - yra dalis žmonių (kad ir maža), kuriai jis tikrai brangus. O profesija copywriter, man skamba pagarbiai.

   Finalizuojam. Turim krūva įmonių, kurios siūlo copywriting’o paslaugas ir nei vieno išsamaus Lietuviško aprašymo - kas tai yra ir kaip tai atrodo. Gal dėl to ir kilo mintis kurti Blogą apie copywriting’ą. Kiek rasiu įdomios info apie šią temą, net norėčiau pasakyti apie šią meno sritį, dėsiu į blogą. Tuo pačiu noriu paprašyti ir tavęs - pasidalink savo nuomone copywriitng’o tema. Įdomu.

 

p.s. Copywriting‘o apibūdinimas iš angliškos wikipedia:

   Copywriting is the use of words to promote a person, business, opinion or idea. Although the word copy may be applied to any content intended for printing (as in the body of a newspaper article or book), the term copywriter is generally limited to such promotional situations, regardless of media (as advertisements for print, television, radio or other media). The author of newspaper or magazine copy, for example, is generally called a reporter or writer, not a copywriter. Thus, the purpose of marketing copy, or promotional text, is to persuade the reader, listener or viewer to act - for example, to buy a product or subscribe to a certain viewpoint. Visas aprašymas čia

p.p.s. Ypač - „to persuade the reader, listener or viewer to act“.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (3)

rarta2009-07-31 11:42

Visi tai daro, bet gal nieks nezino, ka is tikruju daro ir kas istikruju yra tas copywriting’as :)

sepetukas2009-08-03 14:23

tai kolega kada papildysi bloga? Titulinis yra, o kas toliau?

Morkus2009-08-03 16:20

mazom dozem, bet kokybiskai :)

Rašyti komentarą

Tavo komentaras